Biroja krēsla izvēle ir būtiskāka, nekā Tev šķiet!

Biroja krēsla izvēle ir būtiskāka, nekā Tev šķiet!

7 priekšnoteikumi, kas palīdzēs izvēlēties piemērotāko krēslu darbam.

 

Neapšaubāmi, ka ikvienam no mums ir savādāka ķermeņa uzbūve. Līdz ar to - pavisam loģiski, ka darbā, kur daudz laika tiek patērēts sēžot, vienādi biroja krēsli visam personālam nebūs labākā doma uz pasaules. Darba efektivitātes uzlabošanai tas ir nozīmīgs faktors, par ko ieteicams padomāt kā darba devējiem, tā arī - pašiem darbiniekiem - lai ikvienam ir ērti strādāt, neatstājot negatīvu iespaidu uz veselību un saglabājot noturīgāku enerģijas līmeni visai dienai!

Šajā rakstā iepazīstināsim Jūs ar vairākiem priekšnoteikumiem, ko ieteicams ņemt vērā, lai izvēlētos sev vispiemērotāko krēslu darbam!

Priekšnoteikumi Jūsu ideālajam biroja krēslam, ko ņemt vērā pirms iegādes:

1.       Krēsla atzveltnei ir jābalsta muguru jostas un krustu rajonā, kā arī - visā mugurkaula garumā, pielāgojoties tā dabiskajam izliekumam;

2.       Vēlams, lai atzveltnes atbalsts tiktu nodrošināts arī tad, kad mainās ķermeņa poza - pieliecoties gan uz priekšu, gan atpakaļ;

3.       Krēslam jābūt ērtam - tas nedrīkst ierobežot kustības! Pozas jāspēj mainīt brīvi;

4.       Sēžamajam jābūt stabilam, viegli grozāmam ap savu asi un - vēlams - ar pieciem riteņiem,

5.       Krēslam jābūt aprīkotam ar funkciju, kas ļauj regulēt sēdekļa un atzveltnes augstumu, dziļumu un slīpumu,

6.       Ieteicams - ar noapaļotu sēdekļa priekšējo malu, lai sēžot nenospiestu kāju virspusējos asinsvadus,

7.       Tāpat ieteicams izvēlēties krēslu ar roku balstiem - ideālā variantā - ja tiem ir regulējams augstums un attālums starp tiem.

Ērta darba poza. Pēc sev piemērotā krēsla izvēles nevar aizmirst arī par savu disciplinētību ieturēt ērtu un pareizu darba pozu! Kas tad īsti nodrošina ērtu darba pozu?

Ērtu darba pozu pašā pamatā nodrošina pareiza krēsla sēdekļa augstuma izvēle! Ja krēsls uzstādīts pārāk augstu - sēdeklis var nospiest augšstilba virspusējos asinsvadus. Ja pārāk zemu - rodas tā sauktā ķermeņa piespiedu darba poza, kad leņķis elkoņa un ceļu locītavā ir mazāks par 90°, plecu josla pacelta uz augšu un galva - atliekta...

Tāpēc, sēžot krēslā, svarīgi, lai tiktu ievērots:

·         Piemērots augstums krēsla sēdeklim,

·         Sēdekļa priekšējā mala paceles bedres līmenī,

·         Leņķis ceļa locītavā lielāks par 90°,

·         Pēdas novietotas stabili uz grīdas.

Noskaidrojām, ka ir daudzi un dažādi priekšnoteikumi, kas ir būtiski krēsla izvēlē, jo tieši nepiemērota sēžamā izvēle apvienojumā ar nepareizi ieturētu darba pozu atstāj sekas kā uz cilvēka enerģijas līmeni un koncentrācijas spējām, tā arī - uz veselību. Ir vērts parūpēties par komfortu - tad arī darba rezultāti nekur neizpaliks!

Iekārto darba vidi mūsdienīgi, ērti un izdevīgi kopā ar RKP!